V nové učebně zasednou k počítačům dva učitelé a deset dětí. „Každý z počítačů je připojený na internet. V budoucnu přibudou ještě dva. Novinkou je i to, že učitelé mohou ze svého místa ovládat dataprojektor, který dokáže promítat na nástěnné plátno. Dosud jsme používali přenosný projektor a stojanové plátno, které nám půjčilo vedení obce,“ přiblížila zástupkyně ředitelky školy Petra Procházková.

Původně se žáci učili informatice v učebně s pouhými čtyřmi počítačovými místy. Nová učebna je mnohem prostornější. „Místnost jsme museli zrekonstruovat, takže tam máme nové rozvody elektřiny a internetu, novou podlahu, výmalbu a také počítačové stoly i židle,“ popsala Procházková s tím, že to vše, včetně počítačového vybavení, stálo dvě stě sedmdesát tisíc korun. Počítače pomohly zaplatit evropské dotace. Díky nim přibude ve škole koncem tohoto roku kromě dalších dvou počítačů ještě softwarové vybavení s bohatší nabídkou výukových programů.

Učebnu zřejmě využijí také Křetínští. „Nebráníme se otevření kroužků, jiné mimoškolní činnosti, přednáškám, besedám či jednáním zastupitelstva­.V minulosti jsme v našich prostorách podobné akce pořádali a nyní při nich využijeme navíc moderní techniku,“ podotkla Procházková.

Příští středu do učebny nahlédnou také budoucí školáci a jejich rodiče. Při dnu otevřených dveří. Ve čtyři hodiny odpoledne pak začne společenské setkání, na které se sjedou starostové okolních vesnic, ředitelé škol a další hosté. Jako například profesor Emanuel Ondráček, který je čestným občanem Křetína a byl i poradcem dřívějšího ministra školství Petra Piťhy. Přijede také Miloš Šifalda, ředitel Jihomoravského centra pro mezinárodní mobilitu.