Žádný zájemce o vybavení bývalého textilního podniku se do nich nepřihlásil. Do včerejší dražby se přihlásil jeden zájemce – stroje koupil za jeden milion korun.

Kvůli nezájmu o vybavení Krasu museli zástupci Krajského soudu v Hradci Králové upravit podmínky dražby. „Podmínky jsme změnili. Původně jsme se snažili prodat všechny stroje. Teď jsme je ale museli rozdělit do několika částí a prodávat postupně. Jinak by hrozilo, že se dražby opět nikdo nezúčastní,“ uvedl správce konkurzní podstaty Vlastimil Hovad.

„Nyní jsme dražili dva soubory strojů. Jeden se nám nepodařilo prodat, druhý ano. Za ten jsme získali jeden milion korun,“ dodal Hovad. Zájemce o vybavení textilního podniku podle Hovada čeká ještě další dražba. „Plánujeme, že uděláme ještě jednu, a pak se uvidí,“ řekl.

Kolik peněz za prodej strojů získají zaměstnanci, kterým firma dluží mzdy, ještě není jisté. „Nejdříve musíme vše spočítat a připravit. Předpokládáme, že část peněz dostanou lidé, kteří přišli o práci. To bude ale ještě chvíli trvat,“ doplnil Hovad. Protože zkrachovalý Kras dluží miliony, je úkolem správce konkurzní podstaty vytěžit ze stávajících prostor co nejvíce peněz, aby mohl vyplatit věřitele.

Boskovický Kras zkrachoval před rokem. Ještě před třemi lety v oděvním podniku pracovalo na pět set zaměstananců.