Podle krajského radního Ivo Poláka padnou rozhodnutí o tom, kam na Blanensko poputují peníze z krajské pokladny.

„Budeme schvalovat dotace pro Blanensko. Projednáme tak peníze pro blanenské skauty nebo třeba výtah pro letovickou nemocnici,“ uvedl Polák s tím, že odpoledne jednotliví radní vyrazí do terénu.

Hejtman Michal Hašek tak navštíví Nemocnici Blansko, Domov Olga a blanenský zámek. „Dále se radní, kteří se zabývají dopravou, vydají do Lažánek nebo k rozestavěné silnici u Ráječka,“ pokračoval Polák.

Zástupci kraje navštíví také letovický zámek a tamní domov důchodců. „Další pojedou ještě do Boskovic a zavítají tam do nemocnice a gymnázia,“ sdělil Polák. Právě v Boskovicích začne v pět hodin odpoledne v Zámeckém skleníku beseda s lidmi. Ti se mohou ptát na to, co je zajímá, i samotného hejtmana Haška.

Podle Poláka budou ve skleníku otevřena různá témata.

„A to zejména regulační poplatky ve zdravotnictví, dále problematika školství a také odboru životního prostředí, protože v současnosti finišují dotační programy ohledně čistíren odpadních vod a odkanalizování obcí,“ nastínil.

Zájemci se dozví i další informace. Diskutovat se bude také o silnici R43, boskovické spojce či zařazení boskovické nemocnice a Muzea Boskovicka pod Jihomoravský kraj.