Olešnické Horácké máslo je na trhu třetím rokem. „Získání ocenění Regionální potravina pro nás znamená určitou prestiž, protože výrobek musel obstát v konkurenci ostatních výrobců. Ukazuje to, že produkt má určitou kvalitu a že se hodnotitelům líbil a splňuje všechny podmínky pro udělení značky," měl radost ředitel Mlékárny Olešnice Václav Mirvald.

Dalším oceněným výrobkem z Blanenska se pro letošní rok stalo kozí tvarohové žervé Sedlák. Jeho výrobcem je Farma dojných a kašmírských koz v Šošůvce.

V Jihomoravském kraji vybírala odborná porota ze sto čtyřiceti sedmi přihlášených výrobků od jednapadesáti producentů. „Nejsilnější zastoupení měly letos kategorie masné výrobky tepelně opracované a pekařské výrobky včetně těstovin," uvedl Jaromír Musil z Regionální agrární komory Jihomoravského kraje, která soutěž v regionu organizuje.

Produkty hodnotila osmičlenná komise, v níž byli zástupci například ministerstva zemědělství, Agrární komory České republiky nebo Potravinářské komory České republiky.

Za rok 2014 obdrželo značku Regionální potravina Jihomoravského kraje celkem devět produktů. Oceněné výrobky tím získaly právo zdarma užívat značku Regionální potravina po dobu čtyř let na svém obalu.