Divoký západ v Boskovicích oslaví patnácté výročí. Tamní Wild West City zahájí jubilejní sezonu už za týden.

Diváci se mohou těšit na nový program, pokřtěna bude také nová divadelní scéna. Podle Luboše Procházky z westernového městečka čeká návštěvníky atraktivní podívaná. „Po třech letech se vracíme k tematice příběhů o Vinnetouovi. O něm jsme připravili dvě představení, která mají premiéru v den zahájení sezony, tedy sedmnáctého května. Na malé scéně jsme pak nastudovali novou pohádku a v amfiteátru uvedeme premiérově jezdecké představení s názvem Koně – dary bohů,“ popsal Procházka. V roli indiánského hrdiny Vinnetoua se představí herec Mario Kubec, známý především z televizního seriálu Chlapci a chlapi.

Už v těchto dnech provozovatelům městečka vyzvání telefony s prosbami o rezervaci vstupenek. Atrakce lákají především školáky.

„Každá třída z naší školy navštíví městečko alespoň jednou. Dětem se tam líbí program, hezká příroda, můžou si vyzkoušet házení lasem a jiné zajímavé činnosti. Učitelé jsou rádi, že děti tam mají zajištěný program. Je to dobré i v tom, že kantoři nemusí složitě vymýšlet pro děti zábavu a můžou se soustředit jen na to, aby se jim nic nestalo,“ popsala své dojmy z westernového městečka učitelka blanenské základní školy Hana Opatřilová.

Městečko zasazené do prostor bývalého pískového lomu nabízí i další atrakce. Zájemci si mohou například vyzkoušet jízdu na elektrickém býkovi či lasování dobytka. Pro přespání jim je k dispozici hotel přímo v městečku, k ochutnání jsou připraveny ohnivé vody všech druhů.

Za uplynulých čtrnáct let se Wild West City stalo pro návštěvníky Boskovic jedním z největších lákadel. „Za tu dobu nás navštívil asi jeden milion lidí,“ poznamenal Procházka.

Díky westernovému městečku také přibývá turistů i v samotných Boskovicích. „Provoz městečka je určitě přínosný v tom, že do Boskovic přivede víc návštěvníků,“ potvrdila Michaela Dvořáčková z boskovického informačního střediska.