S čarováním začal koketovat před devíti lety. „Tehdy jsem viděl v televizi show Davida Copperfielda. Začal jsem tedy nakupovat rekvizity a trénovat,“ říká jednadvacetiletý Vylíčil. Nejdřív obcházel knihovny a prodejny, aby našel kouzelnické příručky. Pak si stoupnul doma před zrcadlo a cvičil dokud s kartami, mincemi nebo míčky nezacházel perfektně. Trénuje několikrát denně i nyní. „Zlepšuji se třeba v objevování balónků ve vzduchu nebo zkouším zasadit mezi prsty čtyři míčky velikosti tenisáku,“ hlásí student brněnské vysoké školy. Na pódiu si zahrává také s barevnými šátky, velkými kartami, dokáže i tvarovat balónky. „Někdy přizvu diváka, který pak dělá kouzelníka. Já jsem schovaný za ním a propůjčuji mu své ruce. Lidi baví sledovat, jak se namaskovaný kouzelník tváří, jak je středem pozornosti,“ líčí Vylíčil.

Nad rizikem, že divák zpozoruje z těsné blízkosti, v čem tkví jádro pudla, mávne mladík rukou. „V takové chvíli mu vysvětlím, že pokud to nikomu neprozradí, lidé za ním budou stále chodit, že chtějí kouzlo vidět. Předáme ho tak dál a to je dobře,“ pousměje se Vylíčil.

Ten nedá dopustit na osvědčené triky. Sám je však obohacuje vlastními nápady. Jeden trik s kartami navíc vznikl přímo v jeho hlavě. „Kouzelníci by neměli zcela kopírovat druhé,“ míní Vylíčil. Štíhlý muž zvládne také vykouzlit z krabice či klobouku plyšáky a jiné předměty. „Ukáži publiku prázdný klobouk, postavím jej, zamávám nad ním kouzelnickou hůlkou, a pak vytáhnu plyšáka. Jak to ale dělám, to neprozradím,“ drží tajemství blanenský mág.

Na kontě má již dvě vítězství. V polovině září změří své síly s dalšími kouzelníky na Mistrovství České republiky v Týně nad Vltavou. Vylíčilovým snem je učarovat publiku v Las Vegas. „Je to jiný svět, meka kouzelníků,“ říká.