Po letošní částečné opravě čeká koupaliště Červená zahrada v Boskovicích kompletní rekonstrukce. Jen díky letošním opravám se tam mohli v létě lidé koupat. Loni totiž byla plovárna zavřená, protože nevyhovovala hygienickým předpisům.


Celková rekonstrukce, kterou nyní na radnici připravují, bude rozhodující pro výslednou podobu koupaliště. Projektová firma už připravuje návrh, který se bude ucházet o stavební povolení.


„Jedná se o aktualizaci projektu z roku 2002, která reaguje na práce provedené v letošním roce. Projekt chceme upravit tak, abychom museli minimálně zashánout do stávajících konstrukcí, tedy abychom šetřili peníze,“ objasnil přípravy Vlastimil Kolář, vedoucí odboru územního rozvoje boskovické radnice.
To se projeví také na vybavení koupaliště. „Proti čtyřem padesátimetrovým drahám původního návrhu bude upravený projekt obsahovat osm pětadvacetimetrových drah pro plavce. Už se nepočítá s takzvanou divokou vodou a místo dětských brouzdališť na diskutabilním místě blízko říčky Bělé bude opraveno stávající brouzdaliště,“ vyjmenoval hlavní změny proti původnímu plánu Kolář.


Na rekonstrukci chtějí Boskovičtí vynaložit celkem asi padesát milionů korun. Z toho až pětaosmdesát procent chtějí získat z Evropské unie.
„Peníze na koupaliště chceme získat z operačního programu Evropské unie, oblast podpory Rozvoj regionálních středisek. V první výzvě budeme žádat o sedm a půl milionu korun. Celkově bychom chtěli dosáhnout až na těch možných pětaosmdesát procent,“ řekla místostarostka Jaromíra Vítková. Město plánuje ze své pokladny na rekonstrukci uvolnit šest až sedm milionů.

Více informací se dozvíte v sobotním vydání Blanenského Deníku Rovnost 29. září.