„Naše koupaliště teď funguje na hranici maximální kapacity,“ přibližuje současný stav ředitel technických služeb Letovice Miroslav Doskočil. Podobně tomu bylo i v Blansku. „Nedělních dvatisíce sedm set návštěvníků aquaparku byl celkový rekord od jeho rekonstrukce,“ přiznává vedoucí provozu Pavel Ševčík. Podle něj to ale třeba počet úrazů nijak neovlivňuje. „Zranění jsou vesměs drobná a je jich pořád stejně. Zato krádeží s růstem počtu lidí ubývá,“ dodává.
Otázkou zůstává, zda přeplněnost koupališť není spíše na škodu. „Hlava na hlavě je na trávnících, ale i ve vodě. Připomíná mi to velkou masovou akci,“ líčí situaci na blanenském koupališti studentka Jana Likavčanová. „Cena se mi ale zdá přiměřená, jen by bodla studentská sleva,“ reaguje na ohlasy na předraženost nového aquaparku.
Ten si nemohou vynachválit zejména rodiče s dětmi. „Vybavení pro nejmenší je tu naprosto super,“ pochvaluje si Soňa Kubíková, které ani nevadí množství lidí všude kolem. „Chápu, že v takových vedrech to táhne na koupaliště každého a Sáru musíme hlídat i když je tu poloprázdno,“ dodává mladá maminka.

Více informací se dozvíte ve středu 18. července v blanenském Deníku Rovnost.