Letošní horké léto vhání davy lidí do areálů koupališť. Touží po osvěžení a neváhají obětovat několik desítek korun za vstupné. Zdálo by se, že vlastnit koupaliště je dnes srovnatelné s vlastnictvím zlatého dolu. Opak je však pravdou. Provozovatelé plováren na Blanensku vesměs prodělávají. Přesto však ve své práci vidí smysl. „Spíše než o obchod jde o službu veřejnosti,“ shodují se.


Většina koupališť patří obcím a spravují je obecní firmy. Ztráty z provozu pak kompenzují dotace schválené zastupiteli. „Koupaliště vždy prodělává a město jej musí dotovat,“ uvedl Milan Strya, ředitel společnosti Služby Boskovice, která tamní areál provozuje. Očekává, že se ztráty boskovického koupaliště Červená zahrada letos přiblíží částce půl milionu korun.


Přizvukuje mu i jeho kolega Miroslav Doskočil z Technických služeb Letovice. „Pokud by celou sezonu bylo ideální počasí, bylo by to jiné, ale za tři měsíce provozu jsme mohli mít otevřeno jen čtyřicet dní,“ upozorňuje. Ztráty letos odhaduje na čtvrt milionu korun. Existenci areálu však vnímá pozitivně. „Bylo by špatné, kdyby se lidé v okolí neměli kam zajít osvěžit,“ míní.

Více informací se dozvíte v úterý 21. srpna v blanenském Deníku Rovnost.