Tobogán, skluzavka, plavecký bazén s osmi dráhami, rekreační bazén s masážními prvky, dětské brouzdaliště i hřiště na plážový volejbal. Z toho všeho se můžou už toto léto těšit Boskovičtí. Ve městě totiž dokončí rekonstrukci koupaliště v areálu Červené zahrady za téměř osmdesát miliónů korun, která se táhne bezmála dva roky. Pokud bude posledním stavebním úpravám počasí přát, do opraveného koupaliště si budou moc lidé přijít zaplavat už od 19. června.

„Slavnostní otevření koupaliště spojíme ještě s dalšími dvěma akcemi. S prvními pivními slavnostmi v Boskovicích a s otevřením nového fotbalového klubu. Na sobotu 19. června, připravujeme celodenní program. Příchozí v Červené zahradě uvidí třeba Kamelot, Zbyňka Drdu nebo mažoretky. Lákadlem jsou také dvě taneční zábavy a osm druhů točeného piva,“ zval ředitel Služeb Boskovice Milan Strya.

Vodní atrakce pro děti, bazény pro plavce i nové sociální zařízení. Oprava koupaliště spolkla celkem téměř osmdesát miliónu korun. Z toho více než polovinu zaplatili Boskovičtí z městské kasy.

„Koupaliště jsme budovali ze dvou zdrojů. Úpravy, které nesouvisejí přímo s rekonstrukcí bazénů, například vstupní budovu, plavčíkárnu a plot jsme platili jen my. Šlo o částku přibližně pět miliónů korun. A o zhruba jedenasedmdesát miliónů jsme se podělili napůl s krajem, přes který jsme dostali evropské dotace,“ přiblížil starosta Boskovic Jaroslav Dohnálek.

Více než třetinu všech peněz spolkly výdaje na technologie. „Technologie celkem stály čtyřiadvacet miliónů. To je ale včetně tobogánu, skluzavky a masážních lůžek,“ upřesnil Miroslav Levý z odboru územního rozvoje boskovické radnice.

Areál nepoznají

Na léto plné plavání v chladivé vodě koupaliště se vždycky těšívala boskovická středoškolačka Jana Paděrová. Poslední dva roky však musela místo ke koupání hledat jinde. Otevření opraveného koupaliště v areálu Červené zahrady proto uvítá s radostí. „Jsem ráda, že koupaliště bude konečně přístupné. Když jsem si chtěla poslední dvě léta jít zaplavat, musela jsem jezdit do Olešnice nebo Újezdu,“ vzpomíná Paděrová.

Lidé, kteří se chodili do areálu Červené zahrady dříve koupat, jej však po úpravách téměř nepoznají. Přibude tu několik nových atrakcí a rekonstrukce nemine ani stávající zařízení. Boskovičtí se tak mohou těšit například na plavecký bazén, v němž vznikne osm závodních drah a který bude průplavem spojený s bazénem rekreačním. Kromě toho budou v Červené zahradě ještě další dva nové bazény. Jedním bude dojezdový bazének, do kterého bude ústit široká skluzavka se čtyřmi dráhami a téměř osmdesátimetrový tobogán, druhý bude sloužit jako brouzdaliště pro malé děti.

Na koupaliště si můžou přijít zaplavat i plavci, kteří si ve vodě nejsou moc jistí. Bazény tam totiž budou mělčí než dříve. „Zadní část koupaliště tvoří klasický osmidráhový, pětadvacet metrů dlouhý a metr dvacet až metr šedesát hluboký bazén pro plavce. A přední část bude sloužit pro rekreaci. Dno rekreačního bazénu se bude postupně snižovat od pětačtyřiceti centimetrů až po metr osmdesát,“ popsal projektant stavby Tomáš Hrňa. Zároveň dodal, že dnes už se hluboké bazény z důvodu přísných hygienických norem na výměnu vody v podstatě nestaví.