Práce začaly v březnu a potrvají déle než rok. „Předpokládáme, že by úpravy měly být dokončeny v květnu roku 2010,“ řekl tiskový mluvčí boskovické radnice Jaroslav Parma a dodal, že koupaliště by mělo být pro návštěvníky připraveno na další letní sezónu.

Ti, kdo znali areál dříve, jej po úpravách skoro nepoznají. Přibude několik nových atrakcí a rekonstrukce nemine ani stávající zařízení. Boskovičtí se tak mohou těšit na plavecký bazén, v němž vznikne osm závodních drah a který bude průplavem spojený s bazénem rekreačním. Kromě toho budou v Červené zahradě další dva nové bazény. Jedním bude dojezdový bazének, do kterého bude ústit široká skluzavka se čtyřmi dráhami a sedmdesátimetrový tobogán, druhý bude sloužit jako brouzdaliště pro malé děti.

„Kromě pořízení atrakcí se opravuje také budova se sociálním zařízením, u bazénů vznikne věž pro plavčíka, upraví se travnaté plochy a dlažba a vzniknout by měla i nová parkovací místa,“ vyjmenovala místostarostka Boskovic Jaromíra Vítková.

Úpravy budou stát více než sedmdesát milionů korun. Město na ně získalo dotace z Evropské unie.

„V plánu jsou ještě další úpravy, na které se ovšem dotace nevztahují. Mělo by se jednat o opravy hlavní budovy s šatnami a restaurací či objektu, v němž sídlí plavčík,“ doplnila Vítková. Mimo to se počítá i s doplněním laviček a případně atrakcemi pro malé děti.

Po dobu uzavření koupaliště by měly vyžití vodomilců alespoň částečně nahrazovat městské lázně, které budou mít z tohoto důvodu povinnou odstávku kvůli údržbě jen na nejkratší nutnou dobu. „Lázně budou uzavřeny od desátého do jednadvacátého srpna, jinak budou otevřeny každý den,“ uvedl Milan Strya, ředitel Služeb Boskovice, které lázně provozují.

Přesto však koupání lidem v Boskovicích letos chybí. „Občas si nám stěžují, že tady chybí možnost koupání, protože je uzavřené koupaliště,“ uvedla Miloslava Luňáčková z Městského informačního střediska Boskovice. „V provozu jsou sice lázně, které koupaliště částečně nahrazují, ale ty nemají dostatečnou kapacitu,“ vysvětlila.

Letošní úpravy koupaliště v Červené zahradě nejsou první. Kvůli požadavku hygieniků bylo koupaliště uzavřeno také před třemi lety a od té doby prošlo částečnými úpravami. Na koupališti tak v minulých letech vzniklo například hřiště na plážový fotbal či dětský koutek.

ILONA DOBROVOLNÁ