Tento stav vyvolal mezi obyvateli městečka řadu otázek. V minulých letech se totiž v černohorském bazénu koupali už v začátkem června. „Letos jsem tam šel poprvé minulou sobotu. Čekal bych, že v polovině července už bude otevřeno. Viděl jsem napuštěný bazén, takže mi nebylo jasné, proč je brána zamčená,“ popsal Miloš Bílý z Černé Hory.

Podle starosty Bohumila Hlavičky nebylo v té době koupaliště provozuschopné, bylo v něm totiž málo vody. „Bazén napouštíme z místního potoka, který má kvalitní vodu. Nemůžeme ji ale čerpat nepřetržitě. Problémy jsou v období sucha a po bouřce, kdy je voda zakalená,“ popsal starosta. Nyní už je podle něj v bazénu konečně tolik vody, kolik je potřeba pro vodní radovánky.

Vstup do areálu je zdarma. V bazénu se však koupe jen na vlastní nebezpečí. Koupaliště totiž zatím nesplňuje všechny hygienické normy, chybí mu centrální budova, kde by se vybíralo vstupné a kde by bylo zázemí pro plavčíka. V areálu jsou toalety, není se ale kde převlékat a také v okolí bazénu na některých místech chybí dlaždičky.

„Koupaliště je přes sedmdesát let staré. Před třemi roky jsme opravili bazén i filtrační technologie. Na výstavbu centrální budovy bychom potřebovali asi deset milionů korun , které zatím nemáme,“ popsal Hlavička. Dodal, že provoz bazénu, ze kterého městys nemá žádný zisk, vyjde ročně na dvě stě tisíc korun.

Petra Koutná