Společnou akcí se strážci Agentury ochrany přírody a krajiny České republiky a lesní stráže školního lesního podniku Křtiny chtěli zamezit navýšení případů nelegálního motorismu a dalších negativních vlivů v lesních úsecích a v chráněné krajinné oblasti na Blanensku.

Neukáznění řidiči svou jízdou ničí mladé porosty, obnažují erozí povrch, ale především hlukem a rychlou jízdou plaší lesní zvěř a ohrožují návštěvníky. „Na tyto časté a opakující se nešvary jsme nasadili šest osobních automobilů, čtyři koně, dvě čtyřkolky a dva motocykly. Ze vzduchu pak celou oblast monitorovali kolegové z Letecké služby," zmínil v pondělí policejní mluvčí Petr Vala.

Jiří Šidliák.
Máme ideální šanci posunout fotbal a nesmíme ji promarnit, upozorňuje Šidliák

Strážci přírody pak navíc disponovali dalšími sedmi terénními vozy. „Za několik hodin jsme zkontrolovali tři desítky automobilů, dvacet motorek, čtyři terénní motocykly a tři čtyřkolky. Necelé čtyři desítky drobných provinění vyřešili policisté domluvou. Příkazem na místě pak uložili osm pokut a jeden závažný přestupek byl postoupen do správního řízení," zmínil Vala.

Policisté odhalili i šestatřicetiletého šoféra, který se před jízdou bezstarostně oddával halucinogenním účinkům marihuany. „K tomu jsme zkontrolovali ještě čtyři desítky opuštěných chat, chalup a dalších příležitostných příbytků," doplnil Vala.