Místostarosta Boskovic Martin Budiš opouští radnici. Přestože dosud radní o svém odchodu oficiálně neinformoval, je už rozhodnutý. „Je to mé osobní rozhodnutí, zatím jej nehodlám více komentovat,“ sdělil místostarosta Budiš s tím, že již informoval o svém odchodu ostatní členy sociální demokracie a radní s ním seznámí na nejbližším zasedání, které je plánované na sedmadvacátého srpna. „Skončit bych chtěl nejpozději k třicátému září,“ dodal zástupce starosty, který měl na starosti zdravotnictví, sociální věci, kulturu a muzeum.


Zda sociální demokraté budou na uvolněné místo navrhovat nového kandidáta a kdo by to měl být zatím není jasné. „Na členské schůzi jsme se domluvili pouze na tom, že zůstane dál v koalici. Personální otázky teprve bude řešit. Mělo by to však být v dohledné době, protože jasno musí být do zářiové schůze zastupitelstva,“ sdělil sociálně demokratický radní Drahomír Skořepa.
Parneři vyčkávají

Na stanovisko sociálních demokratů čekají i další strany v koalici. „Odchod pana Budiše nevidím jako zásadní problém v koalici. Teď bude především na sociální demokracii, která je nadále naším plnohodnotným koaličním partnerem. Oni musí přijít s variantou, která bude i pro nás přijatelná,“ sdělil starosta Boskovic Jaroslav Dohnálek zvolený za občanské demokraty.

Více informací se dozvíte ve středečním vydání blanenského Deníku 15. srpna.