Podle jedovnického starosty Jaroslava Šíbla už bylo nekonečných drobných oprav dost. „Vodovod pochází z padesátých let a je ocelový. Často tam prosakovala voda, takže opakovaně přijížděli vodaři a poškozená místa opravovali,“ popsal situaci ve středu městečka Šíbl s tím, že bylo na čase odstartovat rozsáhlou rekonstrukci.

V těchto dnech tak lidé uvidí v Legionářské ulici či na náměstí přenosné zábrany a dopravní značky, které varují jak řidiče tak i chodce. „Přestože budeme v těchto místech i kopat, silnice tam bude průjezdná,“ uvedl Pavel Mikulášek z Vodárenské akciové společnosti, která se do oprav pustila v polovině ledna.

Práci dělníků však nyní zpomalila sněhová nadílka. To, jak budou pokračovat, záleží na počasí. „Koncem března tohoto roku se nám snad podaří vodovod dokončit,“ dodal Mikulášek s tím, že ocelové potrubí opravdu hodně pamatuje.

Vodaře tam již dlouho trápily skryté poruchy. Právě v těch poškozených místech se pak z potrubí ztrácela do země asi polovina vody, která jím protékala. „Docházelo i k finančním ztrátám. Museli jsme se tedy pustit do výměny některých částí vodovodu,“ nastínil Mikulášek.

Vodohospodáři na této akci spolupracují i s vedením města. To po opravě nechá udělat nové povrchy silnic i chodníků.