Vedení záchranky jedná se zástupci města o výstavbě nové základny v jihozápadní části nemocničního areálu. „Se záměrem výstavby rada města souhlasí,“ uvedla boskovická starostka Hana Nedomová.

Podle šéfa záchranky Milana Klusáka nebylo možné využít budovu, která se současnou základnou sousedí. Kvůli složité a nákladné přeložce sítí. „Nemocnice nám proto nabídla jiný prostor v areálu. Ten navazuje na příjezdovou silnici, co je velká výhoda. S městem nyní jednáme o převodu pozemku do majetku kraje,“ řekl Klusák.

Zda dojde k navýšení výjezdových skupin v nové základně, záleží na počtu výjezdů a jejich závažnosti. „Ale také na demografickém vývoji v této části okresu Blansko. V současnosti v Boskovicích působí jedna výjezdová skupina s lékařem a jedna bez lékaře. Obě mají stejnou techniku,“ dodal Klusák.

V současnosti je zahájená výstavba vzdělávacího střediska v brněnských Bohunicích. Dělníci postaví také výjezdové základny záchranné služby v Šumné na Znojemsku a v Hustopečích na Břeclavsku. Kraj jedná také o pozemcích pro další výjezdové základny ve Slavkově, Bučovicích, Kyjově, Veselí nad Moravou a Mikulově.