Situace v obci byla delší dobu problematická. „Místní si právem dlouhodobě stěžovali na to, že musí chodit po stranách silnice, což je nepohodlné, ale hlavně nebezpečné. Především ve dnech, kdy je horší viditelnost," uvedl vedoucí blanenského odboru investičního a územního rozvoje Marek Štefan.

Původně chtěli silničáři alespoň zpevnit silniční krajnice. „Při zpracování projektu jsme se však dokázali domluvit se Správou a údržbou silnic Jihomoravského kraje, jejíž vedení nám vyšlo vstříc a umožnilo menší zásah do cesty. Ta se mírně zúží a díky tomu vznikne odpovídající prostor pro chodníky," vysvětlil vedoucí odboru.

Práce začaly v prosinci. „Museli jsme je rozdělit do dvou etap. Pracovníci vybrané firmy by tu první měli dokončit nejpozději na jaře příštího roku. Záleží samozřejmě na tom, jak moc všechno zkomplikuje počasí. V tomto případě se jedná o horní část obce," poznamenal Štefan.

Druhou etapu silničáři ještě projektově zpracovávají. „První obnáší asi tři sta dvacet metrů chodníků a druhá na ni naváže dalšími asi sto dvaceti metry. Řemeslníci na ní začnou pracovat ve druhé polovině příštího roku a cílem je propojit právě horní a střední část Těchova," přiblížil vedoucí odboru.

Nové chodníky budou stát přes milion korun. „Zatím nechceme zveřejňovat přesnou částku, protože ta se bude odvíjet podle konečné podoby projektu," dodal Štefan.