Mezi asi deseti členy budou nově i opoziční zastupitelé a sami obyvatelé města. „Když jsme byli ještě v opozici, nelíbilo se nám, jak radnice komunikovala s veřejností. V městských médiích mluvili většinou pouze představitelé rady města, kteří o všem rozhodovali sami. O různých věcech diskutovali s obyvateli v Zámeckém skleníku, ty ale už byly často předem domluvené," přiblížil svůj pohled na věc radní Vladimír Farský.

Vedení města podle něj doufá, že komunikaci s obyvateli vylepší mimo jiné i tak, že je nechá mluvit do podoby městských médií. „Inspiraci hledáme ve městech, ve kterých to již funguje. Jako třeba v Litomyšli. Naše představa je taková, aby se lidé v tiskovinách mohli vyjádřit například k různým projektům. V televizi chceme dělat moderovaná setkání a na webových stránkách zřídit jakési odpovědi, kde se nás lidé budou moci na cokoliv zeptat. O všem ale ještě budeme jednat. Média by se mohla postupně začít měnit již v březnu, je to naše priorita," přiblížil Farský.

Právě on se zřejmě stane předsedou redakční rady. „Pokud mě zvolí, velmi rád se této funkce ujmu," přislíbil Farský.

Krok města potěšil i bývalého předsedu oblastní organizace ANO 2011 Vladimíra Jakubce. „Radniční média, která jsou placená z veřejných peněz, by neměla být jednostranná, jak tomu bylo doposud. Mnohokrát jsme chtěli, aby nám otiskli naše příspěvky, ale neudělali to. Bývalé vedení města porušovalo principy demokracie," vyjádřil se Jakubec.

Nyní věří, že nová redakční rada bude pracovat ve zcela jiném stylu. „Doufám, že se bude snažit co nejobjektivněji informovat obyvatele o tom, jak město nakládá s jejich majetkem. Snad také dostanou prostor různé skupiny lidí. Ti, kteří se zajímají o kulturu, sociální oblast nebo sport," podotkl Jakubec.

Dění v Boskovicích dlouhodobě sleduje například obyvatel města Tomáš Znamenáček. Ten si ale nemyslí, že změna směru městských médií bude nějak zásadní. Domnívá se totiž, že radniční tiskoviny nikdy nebudou zcela nezávislé tak jako třeba celostátní noviny. „Radniční médium bude vždy do velké míry sdělovat hlavně to, co se kde povedlo a událo. Ať už z pohledu koalice, nebo opozice," podělil se o svůj názor Znamenáček.

Podle něj by radnice měla média značně zredukovat. „Úplně by stačilo, kdyby vycházel jen nějaký měsíčník. Je tady toho zbytečně moc a nejsou to dobře vynaložené veřejné peníze," upřesnil Znamenáček.

V novince naopak nevidí problém zastupitel města Radek Mazáč. „Pokud si rada města myslí, že našla lepší způsob, jak komunikovat s obyvateli, tak proč ne? Ať to vyzkouší a až časem se ukáže, jestli rozhodnutí něčemu prospělo a lidé jej ocenili," zhodnotil Mazáč.

Nově již členy redakční rady nebudou čelní představitelé příspěvkových organizací zřizovaných městem. Ředitel Kulturních zařízení města Boskovice Oldřich Kovář to nechtěl komentovat. „Je to rozhodnutí rady města a já jej budu respektovat," sdělil.

Sdílnější nebyl ani jednatel Služeb Boskovice Milan Strya. „Nevadí mi, že již nebudu v redakční radě. Je to rozhodnutí města a mně nepřináleží hodnotit, jestli je dobré nebo špatné. Rádi bychom ale informovali veřejnost o tom, co se v naší společnosti děje," uvedl Strya.