Kruhový objezd se plánuje na křižovatce ulic Sokolská, 17. listopadu, Hybešova a Havlíčkova. Zejména ve špičkách se na ní tvoří často kolony. „Je jasné, že doprava u pošty je už neunosná. Semafory nebo kruháč by to mohly vyřešit,“ okomentovala na sociální síti situaci na křižovatce Jana Krušinová.

Mostní stavby nedokončené takzvané Hitlerovy dálnice u Vanovic a u Bačova. Most u Drnovic. V těchto lokalitách tento týden debatovali zástupci Ministerstva dopravy a Ředitelství silnic a dálnic o výstavbě silnice D43. Ta má vést také přes Blanensko a odle
O stavbě dálnice D43 debatovali v terénu. U pozůstatků Hitlerovy dálnice

Radnice už zadala firmě vypracování projektu. Na křižovatce počítá s rondelem. „Odborníci i zástupci policie se shodli, že pro křižovatku u pošty je nevhodné řešení pomocí světelné křižovatky. Pro lepší bezpečnost dopravy navrhují okružní křižovatku,“ uvedl boskovický místostarosta Lukáš Holík.

Rondel bez toho, aby bylo nutné bourat okolní domy, potvrdila i studie. Na křižovatce pod evangelickým kostelem materiál navíc navrhuje vyznačení odbočovacího pruhu pro auta mířící dál na Hybešovu ulici a na nové sídliště Na Výsluní.

Stavět by se podle vedení města mohlo začít za dva roky.