Jednatele městské nemocnice přitom mohou boskovičtí radní dosadit přímo. Právě tak to bylo před více než třemi lety v případě Miloše Janečka, bývalého senátora za ČSSD a šéfa brněnské úrazovky. Jeho předchůdce Dan Navrátil dostal tehdy výpověď bez udání důvodu. „Využili jsme zákona o obchodních korporacích. Odvolali jsme ho z funkce bez udání důvodu," uvedla tehdejší starostka Boskovic Hana Nedomová (ČSSD). Nyní je bývalé vedení města v opozici.

Obsazením výběrové komise se podle Dohnálka ještě zástupci města nezabývali. „S tím, aby v komisi seděli i zástupci opozice, nemám problém. Jsem však jen jeden z devíti radních,“ řekl starosta.

Končící ředitel boskovické nemocnice Miloš Janeček.
Škatulata šéfů? Kvůli novému impulzu či špatnému hospodaření. Janeček zatím mlčí

Na dotaz, jaký je důvod Janečkova odchodu, uvedl, že nemá politický podtext. „Nemám nabroušené politické kopí, které má modrou barvu a zapíchnu všechny, kdo modrou barvu nemají. S panem Janečkem jsme měli několik rozhovorů o dalším směrování nemocnice a cílech. Vyplynulo z toho, že nejsme na stejné vlnové délce nebo jak to mám nazvat. Prostě jsme se na určitých věcech neshodli. Pan jednatel požádal o ukončení výkonu funkce a rada města mu vyhověla,“ řekl Dohnálek.

V podobném duchu okomentoval svůj odchod i Miloš Janeček. „Vyjádření pana starosty znám jen z doslechu. Ale lze souhlasit s tím, že způsob vedení nemocnice je mezi námi diametrálně odlišný prakticky po všech stránkách. A proto jsem se domluvil na svém odchodu,“ uvedl osmašedesátiletý lékař.

Končící ředitel boskovické nemocnice Miloš Janeček.
Boskovickou nemocnici povede Janeček. Exšéf Úrazové nemocnice v Brně a senátor

S boskovickou nemocnicí je spojeno také jméno někdejšího ministra zdravotnictví Tomáše Julínka, který je členem ODS. Ten v minulosti v Boskovicích pracoval jako ekonomický náměstek, než také dostal výpověď. Podle soudu neprávem. S nemocnicí se soudil o úhradu ušlé mzdy, v současnosti je ve hře varianta mimosoudního vyrovnání.

Julínek v minulosti jako ministr Janečka odvolal z postu šéfa brněnské úrazovky. Janeček nesouhlasil s transformací úrazové nemocnice a přesunem části lékařského týmu do Bohunic.

Takzvaná Zádvorská lepa z Velkých Opatovic vyhrála v soutěži Strom roku.
Zádvorská lípa stále bojuje o titul, do konce hlasování zbývají hodiny

Někteří lidé si myslí, že novým ředitelem boskovické nemocnice by mohl být právě Julínek. „Není to pravda. Nepočítáme s tím, i když do výběrového řízení se může přihlásit kdokoliv. Podle neoficiálních informací co mám, nemá pan Julínek zájem v boskovické nemocnici pracovat,“ dodal Jaroslav Dohnálek.