Novou variantu úprav západní části náměstí zastupitelé odsouhlasili před časem. „Silnice II/364, která prochází podélně Masarykovým náměstím, je nově hlavní silnicí a také nově obousměrná. Výjezd z Tyršovy ulice je vedlejší silnice. Dosavadní křižovatka byla pro řadu řidičů zmatečná. Je to první krok k přestavbě náměstí,“ uvedl letovický místostarosta Jiří Palbuchta.

Náměstí v novémÚpravy Masarykova náměstí v Letovicích na Blanensku mají zlepšit parkování v centru města, zjednodušit dopravu a přesunout autobusové zastávky.
Odhad nákladů byl přibližně čtyřicet milionů korun.


Nové značení ale řada řidičů kritizuje a podle nich mohlo počkat až na velké stavební úpravy. Jiní jsou spokojení. „Napřed všichni nadávají, že je náměstí hnusné. A když se tam konečně začne něco dělat, tak jsou všichni pro změnu zhnusení. Nikdo neřeší, proč to tam je a jestli to třeba nemá nějaký smysl vzhledem k plánované rekonstrukci,“ uvedl na sociální síti Ondřej Hökl.

Autobusy v současnosti zastavují v Tyršově ulici. Podle Palbuchty se zatím jedná o dočasné řešení, než se naplno rozběhnou rozsáhlé stavební úpravy náměstí. Těm by měla předcházet rekonstrukce kanalizace a přeložky sítí. „Jak budou úpravy náměstí pokračovat, to už bude otázka na nové vedení města,“ dodal.