Mokrý nedávno na Facebooku zveřejnil informaci, že letošní ročník Boskofestu se nekoná. Na letním festivalu v soukromém areálu boskovického zámku v předchozích letech vystupovali přední umělci a kapely z české i slovenské hudební scény. Pozvání přijali například Dara Rolins, Hana Zagorová, Čechomor nebo formace Horkýže Slíže. Za sebou má tři ročníky. Loni se kvůli epidemii koronaviru nekonal. „Něco končí, něco začíná. Letos bohužel končí rodinný hudební festival na zámku Boskovice, Boskofest. Celou akci ukládáme do šuplíku a za rok, dva nebo tři uvidíme. Důvodů je více a jeden z nich je i to, že se nám za několik let nepodařilo získat zájem a podporu vedení města Boskovice,“ napsal Mokrý.

Na zprávu už reagovala řada fanoušků, kteří si boskovický festival oblíbili. „Škoda, ale chápu. Snad se v budoucnu dočkáme,“ uvedla na sociální síti například Kateřina Cigánková.

Právě poslední věta v Mokrého komentáři podle všeho vedení města velmi popudila. „Jako starosta a člen vedení města se proti tomuto tvrzení ohrazuji a považuji ho za nepravdivé. Podle mého zjištění s vámi jednal jak místostarosta města Petr Malach, tak ředitel Kulturních zařízení města Boskovice Ondřej Dostál. Ten vám dokonce na letošní rok nabízel zařazení festivalu do akcí k oslavám osmi set let od první zmínky o městě Boskovice,“ uvedl v dopise adresovaném Mokrému Dohnálek.

Propagace ve zpravodaji a strážníci

Jeho slovy festival radnice vnímala od počátku jako komerční akci, peníze na ni proto neuvolnila. K dispozici ale dala prostor k propagaci v městském zpravodaji, na webu, sociální sítí i v městském televizním kanále. Nabídla také výpomoc při konání akce a nasadila služby městských strážníků. Starosta si je jistý tím, že festival končí kvůli problémům s penězi. „Podle mých informací se festival nekoná kvůli tomu, že pan Mokrý nepřistoupil na finanční požadavky společnosti MP Holding za pronájem prostor ke konání festivalu,“ poznamenal Dohnálek.

To Mokrý nerozporuje. Uznal, že to byl jeden z několika důvodů. Vzhledem k formátu a přesahu kulturní akce ale od města určitou finanční podporu očekával. „Myslím si, že festival za tři ročníky udělal městu obrovskou reklamu a přilákal spoustu lidí. V roce 2020 jsme ho uspořádali i v době kovidové pandemie. Tehdy jsme museli návštěvnost držet na tisícovce příchozích,“ řekl Deníku Rovnost Mokrý. Jak dodal, rozpočet podobných akcí se přitom pohybuje kolem milionu a půl. „Vstupenku za patnáct stovek ale dát nemůžeme. Bez podpory sponzorů a města to v současnosti nejde. Nečekali jsme nějakou závratnou částku. Zdá se mi, že v Boskovicích se zřejmě preferují jiné akce. V Blansku s tím problém není,“ uvažoval Mokrý. Narážel tak na blanenský Morava Park Fest. Ten hodlá po dvouleté odmlce uspořádat letos v létě v tamním zámeckém parku.

Mokrý nemá zatím v plánu upravit svůj komentář na sociálních sítích. Tvrdí, že zmíněná žádost o omluvu k němu ještě od pondělí 28. března, kdy je datovaná, nedorazila. „Jste už druhý člověk, který mi o žádosti o omluvu vedení Boskovic zprostředkovaně říká. Žádný dopis mi zatím nedorazil. Za tím, co jsem napsal si ale stojím,“ uzavřel Mokrý.