Program odstartuje v sobotu ve dvě hodiny odpoledne v boskovické zámecké zahradě. „Zámecké hemžení bude věnované především dětem v předškolním věku. Hlavními hosty celého odpoledne bude dvojice Vanda a Standa, jež má připravený zábavný program pro děti, které se s oblibou do celého představení zapojují,“ uvedla za Mateřské centrum Boskovice Eva Šikulová.

Děti se také v zámecké zahradě vydovádí na trampolíně a skákacím hradu, svezou se na koních a zasoutěží si. Téma celého odpoledne bude „stará pouť“, čemuž pořadatelé přizpůsobili i soutěže. Děti budou krmit tygry, lovit okurky nebo si třeba hrát na holiče a leštiče bot. „Předloni Zámecké hemžení navštívily skoro dva tisíce lidí, ale minulý rok přišla jenom polovina, takže doufáme, že to letos bude lepší. Kromě účinkujících to hodně záleží i na počasí,“ řekla Šikulová. Celá akce se totiž koná v zahradě boskovického zámku pod širým nebem.

Výtěžek z ní organizátoři věnují na provoz mateřského centra. To otvírá každý den dětem od devíti až do šesti hodin hernu, pořádá celou řadu kroužků a organizuje také další akce. Zaměřuje se na děti předškolního věku, které sem chodí malovat, tančit nebo se třeba učit anglicky. „Získané peníze používáme na nájem a nákup různých pomůcek,“ řekla Šikulová a upozornila, že kdo na sobotní akci dorazí v pruhovaném tričku, dostane hned u vstupu dárek.

ONDŘEJ BACÍK