Jako hlavní důvody uvedl vytíženost v civilním povolání, změny ve financování okresních výborů a ve stranické struktuře. Zmínil také rodinu, které se chce více věnovat právě na úkor regionální politiky. „Po deseti letech jsem již unavený věčným handrkováním o každou korunu na rekonstrukci budovy a provoz okresního výboru v Blansku. S nástupem nového vedení strany se nemůžu zbavit pocitu, že je práce okresních výborů podceňovaná a bagatelizovaná. Neustálé omílání fráze, že se musí ufinancovat samy, bez pomoci ústředí, je v současných podmínkách naprosto nemožné,“ sdělil Pernica.

Ilustrační foto.
O teplo v Blansku se nově postará město. Chce lepší kontrolu nad cenami

Poznamenal, že v polovině roku má dojít ve zmíněné politické straně k převedení některých kompetencí na krajské výbory. „Dodnes jako předseda okresního výboru nevím, které kompetence nám budou odebrány. Okresním výborům už je nyní omezeno financování, náročné povinnosti a náklady ovšem zůstaly,“ zdůraznil.

Blanenská radnice.
Městská kasa krvácí: nejvyšší odměny na radnici v Blansku lidem vadí

Po podzimní okresní konferenci, kde se bude volit nové vedení KSČM na Blanensku zůstane Pernica už pouze řadovým členem. Skončit hodlá také na krajské úrovni. Jako opoziční blanenský zastupitel bude pokračovat dál. Na jednáních tamního zastupitelstva se dlouhodobě kriticky vyjadřoval například k problematice centrálního zásobování teplem, kdy měla síť městských kotelen pronajatou soukromá firma. Do vedení města se ostře pustil také poté, co zastupitelé odhlasovali vyšší odměny jeho členům.