„Návštěvníci se mohou těšit na příjemnou atmosféru, pohodový poslech a na to, že si s námi budou moci zazpívat. Připravujeme pro ně deset až dvanáct staročeských koled, které jsou tradičním repertoárem našeho sboru," přiblížil vedoucí Martini bandu Martin Dyčka.

Členové sboru na akci intenzivně trénují každou sobotu. „Začali jsme asi před třemi týdny a trénink nám vždy zabere zhruba hodinu a půl," poodhalil Dyčka.

Příchozí se budou moci zaposlouchat do hlasů pětiletých i čtyřicetiletých zpěváků. Specifikem sboru je totiž to, že jej tvoří lidé různých věkových kategorií. „Celkem máme čtyřicet členů, ale na akci jich bude vystupovat dvacet až pětadvacet. Na klávesy bude hrát Jiří Vráblík. Velmi se na návštěvníky těšíme. Vím, že dostanou i nějaké dárky. Loni, kdy jsme se této slavnostní příležitosti zúčastnili poprvé, jim rozdávali perníčky, recepty a časopis s koledami. Dorazilo asi sedmdesát lidí, ulici ovládla neopakovatelná vánoční atmosféra. Doufám, že letos přijde minimálně stejný počet návštěvníků nebo více," dodal vedoucí sboru, jenž existuje od roku 1969.

Kdo nebude mít čas nebo chuť zpívat s námi na některém z desítek míst na jihu Moravy, může si naladit Český rozhlas Brno. Ten bude vysílat přímý přenos z brněnského náměstí Svobody, kde bude zpívat i Jožka Černý.