Amnestie pro čtenáře! Raduje se řada hříšníků, kteří mají knihy z knihoven půjčeny déle než jeden měsíc. Mezi nimi i Dana Pololáníková z Blanska. V tomto týdnu, který je takzvaným Týdnem knihoven, mohou totiž čtenáři beztrestně napravit své resty.


Čtenářka Dana Pololáníková této šance využila v minulosti již dvakrát. „Měla jsem do knihovny vrátit dvě knížky, které jsem si chtěla strašně přečíst, ale nestihla jsem to. Tak jsem zamýšlela, že si vypůjčení prodloužím, ale už to nešlo,“ popisuje celý kolotoč mladá žena, která vrátit knihy nakonec zapomněla. Vše napravila až za rok, právě v Týdnu knihoven.


V boskovické knihovně se ročně ztratí kolem padesáti knih. Podle vedoucí knihovny Jitky Moráňové jde většinou o starší knihy. „Pro to, abychom získali zpět novější knihy, děláme vše,“ sděluje Moráňová . „Posíláme například upomínek doporučeně,“ doplnila. Čtenářské amnestie letos boskovičtí hříšníci využívají. „Navíc se v těchto dnech mohou nový čtenáři bezplatně zaregistrovat na rok,“ říká Moráňová. Milovníci knížek zase levně nakoupí knihy na burze přímo před budovou knihovny.


Amnestii i registraci nových čtenářů zdarma poskytují i pracovníci blanenské knihovny. Ti poslali nezodpovědným čtenářům upomínku s upozorněním na čtenářskou amnestii.

Více informací se dozívte ve středečním vydání Blanenského Deníku 3. října.