Ideální zázemí by našla v historických prostorách Panského dvora. Tvrdí to jeho majitel Luděk Řehoř. „Na setkání vedení města s obyvateli jsem tuto variantu navrhl a chci o tom s městem jednat. Objekt je kulturní památkou. Nachází se v centru Boskovic a v zóně, která je určena pro kulturu. V okolí je hrad, zámek, muzeum či Zámecký skleník," uvedl Řehoř.

Knihovna by podle něj mohla vzniknout v křídle, které se nachází naproti hlavní bráně Panského dvora. „V přízemí by mohly být regály s knihami a posuvné archivní depozitáře. V patře studovna nebo čítárna. Ve dvoře počítáme s úpravou parku, kde budou lavičky nebo vodotrysk. Vznikne tam i restaurace s venkovní zahrádkou, salonek a větší sál," přiblížil Řehoř.

Město se bude jeho návrhem zabývat. „Už jsem slyšel názory od několika lidí, kterým by se knihovna v Panském dvoře líbila. V první polovině dubna bude na webových stránkách města přístupná anketa, jejímž prostřednictvím nám lidé mohou sdělit, kde by si knihovnu přáli," řekl místostarosta Boskovic Petr Malach.