Knihovna se tímto krokem chce přiblížit brněnským knihovnám, kde už půjčky čteček nějakou dobu fungují. „Zatím koupíme dva kusy. V ceně je už i zhruba dvě stě nahraných titulů knih, které můžeme dál šířit mezi čtenáře. V současnosti nám totiž zákon neumožňuje do čteček nahrávat další knihy, a pak je dál poskytovat čtenářům,“ vysvětlil Přikryl.

Čtečky knihovna chtěla nakoupit už před začátkem školního roku, doteď na ně však čeká. „Poradili jsme se s odborníky z brněnského knihkupectví a vybrali jsme konkrétní typ. Jenže než jsme se rozhodli napevno, přestal se k nám dovážet. Každým dnem čekáme uvedení jeho nové vylepšené verze v Česku. Hned pojedeme nakupovat,“ upřesnil Přikryl a doplnil, že zatímco původní čtečka by stála deset tisíc korun, za novou a přitom vylepšenou verze zaplatí o polovinu méně.

Výpůjčky čteček knihovna upraví zvláštní smlouvou, čtenář navíc musí složit na čtečku vratnou kauci tisíc korun. „Kauci si necháme, pokud čtečku nevrátí zpět. Navíc musí zaplatit i zbytek ceny,“ doplnil ředitel.

Přikryl doufá, že čtečky se v knihovně objeví nejpozději začátkem příštího roku. „Nejsem jejich fanda. Rád si vezmu do ruky obyčejnou knížku, přivoním k ní. Ale chceme být moderní knihovna a nabídnout čtenářům alternativu ke klasickým knížkám,“ uzavřel Přikryl.