„Podám si také přihlášku na práva a zkusím i učitelství," naznačuje široký rozptyl svých zájmů dívka, která zatím studuje ve třetím ročníku rájeckého gymnázia. Blanenský deník Rovnost jí věnuje další díl seriálu Mladé talenty.

Klára vyrostla v hudební rodině, takže ji muzika minout nemohla. „Zpívám odmalička, víc jsem se zpěvu začala věnovat asi ve čtrnácti letech. Také jsem už jako malá hrála na klavír," přibližuje dívka.

Její maminka zpívala v divadle a nyní je sopranistkou v Českém filharmonickém sboru Brno, otec hraje na klarinet stejně jako její mladší bratr, který navíc sbírá úspěchy ve hře na klavír. Zpěvákem je i její nevlastní otec.

Před třemi lety tehdy patnáctiletá Klára poslala nahrávku svého zpěvu do soutěže Česko zpívá a její soutěžní píseň Jsi můj pán od Karla Svobody se dostala mezi dvacet nejlepších. „Mnou nazpívaná písnička pak zněla v rádiu, v Českém rozhlasu," zmiňuje dívka.

Studium zpěvu

S touto písničkou a dalšími skladbami také vyhrála krajské kolo soutěže základních uměleckých škol a postoupila do celostátního kola. Zpěv dokonce dva roky studovala u Petra Julíčka v Brně. „Momentálně jsem toho musela nechat, protože jsem měla už moc aktivit a všechno bych nestíhala. Nevylučuji, že se k tomu ale zase vrátím, až se budu připravovat na přijímací zkoušky na obor muzikál," přemítá Klára.

V muzikálu by také mohla uplatnit to, co se naučila v divadle, které je dalším jejím velkým zájmem. Poslední roky působí v rájeckém divadelním spolku. „Zatím jsem hrála v představeních Sněhová královna, Pták Ohnivák a Liška Ryška a Princ a Večernice. Většinou jsem měla roli zpívající víly nebo vypravěčky a pak třeba čarodějky nebo princezny," vyjmenovává dívka, která také ráda tancuje. Když dělala přijímací zkoušky na konzervatoř, komise jí řekla, že má muzikálově zabarvený hlas.

I proto Klára o studiu muzikálu vážně uvažuje. „Hlásit se na něj určitě budu. Ale ještě víc mě láká psychologie. Práce s lidmi mě hodně přitahuje, ráda bych ostatním pomáhala," plánuje.

Zkusí ale i práva a umí si představit, že bude pracovat třeba jako učitelka. Vzdělání totiž považuje za důležité. „Po základní škole jsem se hlásila na konzervatoř i na gymnázium a jsem moc ráda, že vyšlo gymnázium. Jsem tady hodně spokojená. Nejvíc mě ve škole baví angličtina," říká.

Paradoxně rodiče ji podporují spíš v její umělecké budoucnosti. „Myslí si, že mám na zpívání talent, takže bych se mu měla věnovat. Tak uvidíme," usmívá se sympatická dlouhovláska.