V současnosti probíhá výběrové řízení. Devátého srpna zasedne komise, která rozhodne, jaká firma bude kino digitalizovat. V polovině září kino tak na deset dní zavřeme. A poté slavnostně zahájíme digitální promítání,“ uvedl Langer.

Od digitalizace kina si v Blansku slibují lepší zvuk, obraz i dřívější premiéry. „Pod digitalizací kina si mnozí představují, že budeme promítat jen 3D filmy se speciálními brýlemi. Tak to ale není. I tyto filmy diváci sice v kině uvidí, ale tak dva, tři za měsíc. Digitalizace znamená především lepší kvalitu filmů a jejich snadnější dostupnost,“ zdůraznil Langer.

Podle něj se snadněji dostanou i k nezávislým snímkům a starším filmům. „Většina starých filmů, jako od Felliniho nebo od Hitchcocka, už se digitalizuje. Digitalizace kina nám umožní hrát nejen Harry Pottery, ale i snímky od nezávislých režisérů,“ vysvětlil vedoucí kina.

Digitalizaci kina chtějí v Blansku spojit s oslavami jeho devadesátého výročí. Do rozpočtu ji navrhli blanenští radní. Vyčlenili na ni asi tři milióny korun, z toho na část mají šanci získat dotaci. Kterými technologiemi se bude kino chlubit, vyplyne až z výběrových řízení.

„V letošním roce už má být třetina filmů promítaných v kinech v digitální podobě. Kdybychom k digitalizaci blanenského kina nepřistoupili, bylo by kino o tyto filmy ochuzeno a mohlo by dojít k poklesu návštěvnosti,“ zdůvodnil místostarosta Blanska Jiří Crha.