Pořadatelé jako novinku připraví i druhou, punkovou scénu ve velkokapacitním stanu. Publikum se může těšit na pořádnou nálož známých kapel.

„Přijede například legendární slovenská formace Tublatanka, metaloví Dymytry, Krucipüsk, Visací zámek a Alkehol. Na pódiu vystoupí také Kreyson s Láďou Křížkem, XIII. století nebo frontman brněnské metalové legendy Kern Albert Kronek se svou kapelou. Počet kapel jsme zvedli, blíží se dvacítce. Chceme, aby jubilejní desátý ročník byl něco extra,“ řekl Deníku promotér akce Tomáš Opluštil.

| Video: Youtube

V předprodeji jsou nyní zvýhodněné vstupenky. Jednodenní stojí osm set korun, víkendová na oba dny pak do konce února tisíc sto korun. Děti do patnácti let v doprovodu dospělých mají vstup zdarma. Pro návštěvníky motosrazu, která se uskuteční 12. a 13. července, bude stejně jako v minulých letech k dispozici stanové městečko. „Pro lepší komfort návštěvníků motosrazu zajistíme mobilní splachovací toalety a také bezplatné sprchy,“ dodal Opluštil.

V programu pamatují organizátoři také na rodiny s dětmi. A proto na pódiu vystoupí se známými skladbami nejen z pohádkových filmů také Jaroslav Uhlíř. V doprovodném programu pak předvede adrenalinovou show motocyklový závodník, mistr světa ve freestyle motokrosu a účastník Rally Dakar Libor Podmol.

Pro letošní jubilejní ročník nechají organizátoři ještě v pivovaru Černá Hora uvařit speciální várku zlatavého moku. Polotmavý ležák pak pojmenují v anketě sami návštěvníci. Motorkáři na akci vyrazí na tradiční projížďku po okolí. Uctí památku Opluštilovy tragicky zesnulé sestry Lenky.

Pořadatelé Motosrazu Kiliangang se léta snaží pomáhat potřebným. V minulosti například charitativní tombolou a dražbou podepsaných dresů známých sportovců a artefaktů osobností podpořili rodiny postižených dětí a také zdravotnická zařízení v regionu.

Loni takto putovalo například padesát tisíc korun do boskovické nemocnice v podobě dětských pelíšků a dek. „Deky a pelíšky využijeme na novorozeneckém oddělení. Pořízení daru bylo hrazeno z tomboly, z transparentního účtu a z velké části také ze zůstatků na čipech jednotlivých návštěvníků srazu. Děkujeme pořadatelům za vstřícnost a dlouhodobou spolupráci,“ uvedli zástupci nemocnice.

Motosraz K10 Rocková fabrika Kiliangang

  • CO: 10. ročník
  • KDY: 12. a 13. července, areál Best, Zbraslavec, Blanensko
  • KDO: Dymytry, Tublatanka, Krucipüsk, Visací zámek, Alkehol, XIII. století, Aleš Brichta, Kreyson, Cocotte Minute, Motorband, UDG, Jaroslav Uhlíř, Allband, zakázanÝovoce , Volant, The Fialky, Záviš, Blackstars band

Nepřehlédli  jste něco? MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Sbírku kamélií piplají v Rájci přes padesát let. Ukáží je na Valentýna

Jedinečnou sbírku kamélií piplají v Rájci už přes 50 let. | Video: Deník/Jan Charvát