Tehdy se však nikdo nepřihlásil. Podle vedení města celou situaci zkomplikovala i epidemie koronaviru. Podle řady lidí jsou to však vyhozené peníze. „Nikdo to nechtěl stavět ani provozovat. Nechci to tam ani já. Za tu cenu v řádu několika milionů jsou to hrozné peníze. V době, kdy je potřeba vážit každou korunu, chybí kapacity pro seniory, zdravotnictví,“ okomentoval záměr města na sociální síti diskutující pod jménem Petr Smýkal.

Objekt kavárny má být dočasná modulová stavba. Strop při výstavbě je šest milionů korun. „Zajišťovat by měla celoroční provoz. Její součástí bude také plocha zpevněné terasy. Zatím se počítá s tím, že na náměstí Republiky bude kavárna umístěná do konce roku 2030,“ informovala vedoucí odboru správy a rozvoje města Petra Skotáková.

Kavárna bude majetkem města. V případě potřeby je podle blanenských úředníků díky její konstrukci možnost přemístit ji jinam. Samotná stavba by neměla trvat déle než tři měsíce. Do práce se dělníci pustí, až město vybere nájemce. Radnice očekává že nejpozději začne kavárna fungovat příští rok v létě.