Ples letos vydělá peníze pro dobrou věc už podruhé. „Loni jsme vybrali přes deset tisíc korun. Dalších třiadvacet tisíc skauti vydělali na benzínkách po celém Blanensku. Takto pracujeme po celý týden jednou za rok,“ přibližuje celorepublikovou akci sedmnáctiletý skaut Ondřej Šaur.

I on leštil okna autům na čerpacích stanicích. Když někdo přijel napojit svůj vůz, skauti mu vysvětlili o co jde a pustili se do práce. „Byla to zábava. Z toho věčného vysvětlování se nám pak už pletl jazyk,“ vzpomíná Šaur.

O nevšední zážitky nebyla nouze. Velké překvapení jim přichystala dáma, které o transplantaci řekli. „Najednou vytáhla tísicovku,“ diví se Šaur.

Ples mladí nadšenci pořádají podruhé. V úterý vnesli léto do blanenských ulic v havajských kostýmech. „Rozdávali jsme letáčky na ples, ale lidé často na ulici naráží na nejrůznější obchodníky, takže se s námi moc nechtěli bavit,“ pokrčí rameny Šaur.

Párty odstartuje v pátek ve tři čtvrtě na osm. Na pódiu se vystřídají kapely Amethyst a Neoromantix. Taneční parket ovládnou rozvlněná těla tanečníků v latinskoamerickém rytmu. Publikum potěší i svoje chuťové pohárky. „Ti, kteří přijdou v plavkách, dostanou míchaný nápoj zdarma,“ prozrazuje student hotelové školy.

To bude havaj. Řeknou si lidé, kteří navštíví havajský koutek. Tam plánují pořadatelé navozit také písek.

Ples oživí dražba obrazů. „Jeden nám dala Ivana Součková, která maluje, a další dva jsme dostali od Jana Rédy. Ten obrazy sprejuje,“ láká Šaur na ples také milovníky umění.

Celkovou sumu, kterou skauti o plese nasbírají, spočítají další den. Peníze pak poputují do nadace pro transplantaci kostní dřeně, kde je rozdělí podle potřeby.