A to měl ještě několik dalších ryb na prutu. „Měl jsem při ranním losování prostě štěstí na místo. Tam kde jsem chytal v prvním kole, byli kapři najetí a brali jako diví. Dařilo se mi i ve druhém kole. Ale jak říkám, byl v tom i pořádný kus štěstí. Loni jsem na memoriálu úplně propadl a neměl ani záběr," usmíval se po závodech vítězný lovec. Kaprům na háčku servíroval vařená kolínka.

Na druhém místě skončil Zdeněk Unzeitig, který zdolal dva kapry, tlouště a větší počet ouklejí. Po třech kaprech chytil a stejný počet bodů měl Stanislav Raušer a Petr Matyáš. O třetí místo se tak rozstřelovali házením zátěže s prutem na terč. Úspěšnější byl nakonec Matyáš. Ten zvládl i rozstřel o nejdelší ulovenou rybu.

Memoriál pořádali adamovští rybáři už potřetí jako vzpomínku na předčasně zesnulého kamaráda. Lovilo se v okolí adamovského splavu. O putovní pohár soutěžila dvacítka rybářů. „Chytá se na jeden prut. Závod je rozdělený na dvě kola a soutěžící si na startu vylosovali pro každé kolo jiné místo. Aby měl každý šanci na rybu. Do řeky jsme sice nasypali tři metráky kaprů, ale ti nemusí být rozjetí po celém závodním úseku," řekl před závodem předseda adamovské rybářské organizace Petr Kubíček.

Memoriál Lubomíra Dáni
(3. ročník, řeka Svitava, Adamov)

- Celkové pořadí: 1. Miroslav Hrubý 608 bodů, 2. Zdeněk Unzeitig 167 bodů, 3. Petr Matyáš 158 bodů, 4. Stanislav Raušer 158 bodů.
- Největší ryba: Petr Matyáš (kapr 55 cm)
- Nejlepší zásah: Jan Charvát 22 bodů

A to se také potvrdilo. V prvním kole totiž kapry tahali v drtivé většině jen rybáři, kteří si vylosovali místo přímo v blízkosti splavu. Ostatní zasekávali jen drobné bílé ryby. Ve druhém kole už kapři přestali postupně brát.

Dařilo se jen Hrubému, který na kolínka dostal další čtyři šupináče. „Loni mi na vítězství stačili dva kapři. To by tentokrát na bednu nebylo. Dneska už jsme po prvním kole, byli do počtu. Ale to nevadí, u vody byla pohoda," hlásil po závodě loňský vítěz Zdeněk Růžička, který tentokrát jediného kapra chytil na rohlík krátce před koncem závodu. Měl pětapadesát centimetrů. Stejně velkou rybu chytil i Stanislav Raušer a Petr Matyáš.

I ti, kterým ryby při závodě nebraly, odcházeli nakonec od řeky Svitavy spokojení. Jedním z nich byl i důchodce František Novák. „Kapři tentokrát brali jinde, než jsem seděl já a můj vnuk. Ale to nevadí. Počasí vyšlo parádně, nějakou rybu jsme chytili, dali jsme si guláš a pivo a bylo to fajn. Už se těším na příště," dodal muž.