Objednávky kamenů podle něj zadávají pozůstalí, radnice měst, vlastníci domů a různé spolky. V Boskovicích na Blanensku přibyly v tamní židovské čtvrti nedávno další čtyři kameny. V Bílkově ulici před domem číslo šest připomínají památku Berty, Davida a Pavla Brüllových a také Janu Spitzovou, rozenou Jellinek. Za druhé světové války zahynuli v koncentračních táborech.

Pět Kamenů zmizelých odhalili nedávno také ve Vracově na Hodonínsku. „Bylo jich celkem pět. Tři jsou umístěny před domem rodiny Schneerovy, jeden na chodníku v Okružní ulici, kde dříve žila rodina Graulova, a pátý je před kostelem Církve československé husitské, kde přebývala rodina Mayerova,“ uvedl starosta Vracova Jaromír Repík.

Kameny připomínají zavražděné Židy, Romy, ale i homosexuály, odbojáře, fyzicky handicapované a Svědky Jehovovy. S myšlenkou Stolpersteinů přišel v devadesátých letech německý umělec Gunter Demnig. První kámen položil v ulicích Kolína nad Rýnem, následovala další německá města a projekt se postupně rozšířil do nejrůznějších měst v Evropě.