1. KONCERT GEORGE & BEATOVENS

Kdy? Pátek 19.00

Kde? Kulturní dům, Letovice

Paní v černém, Poprava blond holky a další hity z konce šedesátých let uslyší publikum při pátečním koncertu v Letovicích. V tamním kulturním domě vystoupí bigbeatoví veteráni. Karel Kahovec, Viktor Sodoma a bývalá doprovodná skupina Petra Nováka George & Beatovens. „Viktor Sodoma se skupinou Matadors v Letovicích vystupoval naposledy v roce 1967. Byl to fantastický koncert," řekl vedoucí Městského kulturního střediska Letovice Jiří Palán.

2. SLET ČARODĚJNIC

Kdy? Sobota 9.00 – 19.30

Kde? Kateřinská jeskyně, Moravský kras

Netradiční prohlídky tajemného podzemí. Scénky s pohádkovými bytostmi. V hlavních rolích čarodějnice. Kateřinská jeskyně láká na první ročník netradičních prohlídek. „Prohlídky jeskyně poprvé oživíme scénkami v čarodějnickém duchu. Doufáme, že se budou dětem líbit," uvedl vedoucí jeskyně Roman Plíšek. Zároveň upozornil, že na sobotní prohlídku Kateřinské jeskyně se musejí zájemci dopředu objednat.

3. VÝSTAVA SBĚRATELSTVÍ

Kdy? Sobota 12.00, Neděle 9.00 – 13.00

Kde? Kulturní dům, Sloup

Unikátní snímky sloupských starousedlíků z vojenských odvodů a vojenské služby. Historie vojenské továrny v jeskyni Kůlna nebo výstava Tomáš Garrigue Masaryk a armáda. Hlavním tématem letošní dvoudenní výstavy Sběratelství a hobby je armáda.

4. VLADIMÍR MIŠÍK A IVAN HLAS

Kdy? Sobota 19.00

Kde? Sokolovna, Boskovice

Vladimír Mišík a Ivan Hlas. Matadoři domácí hudební scény brázdí od loňského roku republiku se společným turné. V sobotu přijedou do Boskovic do tamní sokolovny. „Ivana Hlase s Vladimírem Mišíkem nemá ani cenu představovat. Jsou to legendy big beatu. V sokolovně odehrají dvojkoncert. Mišík s kapelou ETC a Ivan Hlas s formací Ivan Hlas Trio," řekl za pořadatele Ivo Legner. Vstupenky na koncert budou v prodeji přímo na místě.

5. KOŠT VÍN 2013

Kdy? Sobota 19.00

Kde? Kulturní dům, Knínice

Kdo má rád víno, neměl by v sobotu vynechat Košt vín v Knínicích u Boskovic. Ten se koná již po šesté a nabídne pestrou ochutnávku vín od drobných vinařů z jižní Moravy. V nabídce budou bílá, růžová i červená vína. „K vínu připravíme také občerstvení včetně zabijačkových specialit. Degustaci zpestří cimbálová muzika Réva," upřesnil za pořadatele Pavel Lajšner. Vstupné na košt vín je sto korun.

6. HASIČSKÁ POUŤ

Kdy? Neděle 10.00

Kde? Křtiny, náměstí před chrámem Panny Marie Křtinské

Historická koňská spřežení, hasičské stříkačky z konce devatenáctého století, dobové uniformy. Ukázky zásahů hasičské techniky. Na to vše se mohou těšit návštěvníci tradiční hasičské pouti ve Křtinách. Do Křtin přijede v neděli padesát sborů dobrovolných hasičů a šest stovek jejich členů. Akce začne průvodem od tamního koupaliště ke chrámu Panny Marie Křtinské. „Průvod bude velkou přehlídkou techniky jak dobrovolných, tak profesionálních hasičů," řekl za organizátory Vladimír Kalivoda.