Přesto ve svých sedmnácti letech vyhrála Miss aerobik junior Česka a Slovenska. „Aerobik je něco, co se nezapomíná. Když jsem se rozcvičila, šlo to skoro samo,“ tvrdí skromně letošní vítězka Ivana Šťávová z Dolní Lhoty.Už jako malá cvičila a jezdila na různé soutěže pro malé slečny, teď ale přišel její největší úspěch. „Hodně mě tenkrát podporovali rodiče. Celé dětství mě vozili po soutěžích. Na každém mém úspěchu mají velkou zásluhu,“ míní Šťávová.

Do finále ve Frýdku-Místku se probojovalo šest slečen mezi čtrnácti a sedmnácti lety z Česka a šest ze Slovenska. V České republice se vybíralo z více než tisíce uchazeček. „Konkurence byla opravdu velká. Ale nedá se říct, že některá z nás byla lepší nebo horší. Když některé něco nešlo, vynikala zase v něčem jiném,“ míní čerstvá Miss.

Dívky na soutěži předváděly vlastní pohybové vystoupení, absolvovaly rozhovor s moderátorem, minutu jezdily na rotopedu a promenádovaly se v plavkách. „Největší strach jsem měla z rozhovoru, tam můžete snadno něco pokazit. Zeptali se mě, jestli platí, že sport je lék na nudu a za co nejvíc utrácím,“ přibližuje průběh večera Šťávová a dodává, že největší úspěch mělo její samostatné vystoupení. „Spojila jsem aerobik a hip-hop, který dlouho tancuji. Myslím, že jsem tím docela zaujala,“ doplňuje vítězka. (px)