Dělníci postaví chodníky ve dvou nebezpečných úsecích, kde chybí. První z nich v sídlišti Písečná. V ulicích Pod Javory a Nad Čertovkou. Povede od obchodní akademie podél silnice vlevo ve směru jízdy k autobusové točně. „Tam se napojí na chodník u domu s pečovatelskou službou. Jezdí tudy auta a chodník chyběl. Pěší tak budou ve větším bezpečí," řekl vedoucí odboru investičního a územního rozvoje na blanenské radnici Marek Štefan.

Chodník u garáží

Chodník bude dlouhý asi sto šedesát metrů a má stát do půl milionu korun. Další chodník přibude v ulici Nad Žlíbkem u tamních garáží. Přes padesát metrů dlouhý a za zhruba dvě stě tisíc korun. Letos chtějí Blanenští po dokončení průtahu na Poříčí dodělat také chodník od úřadu práce k lávce u akvaparku.

Novou pěší trasu postaví letos dělníci i k blanenskému zámku. Přes bývalou tržnici totiž povedou k zámku nové schody. Budou tam i lavičky a lampy veřejného osvětlení. „Bohužel to nebude bezbariérové. Technicky by to byl kvůli sklonu svahu problém," dodal Marek Štefan.

Schody k blanenskému zámku budou stát zhruba milion a půl.