Okresní soud v Blansku poslal na konci dubna zástupcům nemocnice platební rozkaz. „Advokát proti němu podal odpor bez odůvodnění. Teď čekáme na vyjádření k žalobě a pak vše záleží na soudci, který je již k případu přidělený,“ uvedla mluvčí soudu Tereza Richterová. Termín stání zatím není stanovený.

Se zjištěním přišel jako první web Ohlasy. Vyhozený náměstek pokračování soudního sporu Deníku Rovnost potvrdil. „Ano, podal jsem žalobu na náhradu újmy. Jedná se zhruba o dva miliony,“ řekl Julínek. Ještě na podzim mluvil o zhruba jednom milionu. Ale v případě, že by se s vedením nemocnice domluvil mimosoudně.

Julínka v listopadu 2015 propustila současná starostka Hana Nedomová, která tehdy městskou kliniku vedla. Julínek se bránil. Soud loni v srpnu potvrdil, že výpověď byla bezdůvodná a účelová. Vedení nemocnice se neodvolalo.

Obě strany se chtěly domluvit na uzavření případu. „Na konci října by měla být dohoda hotová,“ oznámil loni na podzim exnáměstek. Jenže jednání ztroskotalo. Radním se Julínkovy požadavky nelíbily. Vedení nemocnice doporučili je řešit přes soud. „Na doporučení rady budeme pokračovat soudní cestou,“ sdělil na podzim statutární zástupce jednatele nemocnice Dan Štěpánský.

Jednatel nemocnice Miloš Janeček se k aktuálnímu vývoji kauzy vyjadřovat nechtěl. „Právní zástupce mi doporučil, abych žádné dotazy tisku nekomentoval. Případ by to mohlo ovlivnit,“ vysvětlil Janeček.

Současnou situaci považuje za nešťastnou boskovický opoziční zastupitel Jiří Pevný. „Škoda nemocnici vznikne tak jako tak. Jen mohla být menší. V pozici radních bych asi přistoupil na dohodu,“ vzkázal Pevný.

Julínek v současné době vede tři nemocnice v Pardubickém kraji.

Vývoj kauzy
• březen 2016 – Tomáš Julínek zažaloval boskovickou nemocnici
• srpen 2017 – soud rozhodl, že jeho výpověď byla účelová a bezdůvodná
• listopad 2017 – vedení nemocnice přijalo doporučení, aby o výši náhrady ušlé mzdy rozhodl soud