Jedná se o dramatizaci povídky s názvem Hranice možností, která nyní vzniká ve studiu Českého rozhlasu Olomouc. Je jednou z povídek ze Ságy o zaklínači Geraltovi z pera Andrzeje Sapkowského. „Pod názvem Hranice možností se ukrývá dobrodružná výprava, v jejímž cíli hrdinové příběhu stanou na linii, za kterou už neexistuje lidské bytí,“ řekl Soldán. Třídílnou dramatizaci povídky odvysílá Český rozhlas Dvojka v červnu.

Autorem dramatizace je student rozhlasové a televizní dramaturgie a scenáristiky na JAMU Vojtěch Landa, který pomáhal dojednat poskytnutí autorských práv přímo s autorem povídky Andrzejem Sapkowskim. Podle Soldána už zbývá z připravované hry dotočit jen jednu scénu. Tu úvodní. „První scéna se odehrává v ruinách za městem, proto jsme vybrali Býčí skálu. Má perfektní akustiku. Ta se dá sice nasimulovat i ve studiu, ale v terénu to bude realističtější,“ dodal Soldán.

Akustiku u Býčí skály zkoušel osmadvacetiletý režisér před časem také s mistrem zvuku Zdeňkem Prchlíkem. Ten se podílel i na stereoscénáři. „Sapkowského povídky jsou velmi zručně napsané a jeho postavy jsou nositeli témat lidských a stále platných. Mě zajímalo především téma přežití, zachování existence, to se vine celou povídkou a každá postava, každý charakter se s touto hranicí vyrovnává po svém,“ upřesnil Soldán.

Sága o zaklínači Geraltovi se dočkala už mnohých zpracování. Od televizního seriálu po počítačové hry ožívá postava z románů a povídek Andrzeje Sapkowského jako hrdina z okraje společnosti, jehož život závisí na žoldu za zabité příšery stejně jako na bleskových reflexech. V rozhlasové hře se v roli zaklínače Geralta představí Jiří Vyorálek, čarodějce Yennefer propůjčila svůj hlas Tereza Richtrová, jako barda Marigolda posluchači uslyší Josefa Pejchala. Dále účinkují Ladislav Kolář, Vladimír Hauser, Petr Kubes, David Viktora a další.