Po komunálních volbách se však situace změnila. Soudní řízení je nyní odročené. Podle nového starosty Boskovic Jaroslava Dohnálka obě strany jednají o mimosoudním vyrovnání. Nemocnici provozuje město. „Na poslední radě města nás jednatel nemocnice informoval, že s právníky vedou jednání. O tom, jestli je nemocnice schopná se s panem Julínkem dohodnout na částce za ušlou mzdu mimosoudně. Nebo ne a v tom případě bude pokračovat soud. Je to plně v režii pane jednatele, jak se bude dál postupovat. I když si myslím, že to bude chtít s vedením města konzultovat,“ uvedl Dohnálek.

Zdůraznil, že spor vznikl v době, kdy v čele boskovické radnice stáli jiní lidé. „Odmítám do toho zatahovat současnou radu, která v době vzniku toho problému u něj nebyla a ani ho neřešila,“ řekl.

Julínka v listopadu 2015 propustila tehdejší starostka Boskovic Hana Nedomová. Julínek se bránil. Soud loni v srpnu potvrdil, že výpověď byla bezdůvodná a účelová. Vedení nemocnice se neodvolalo. Při mimosoudním vyrovnání požadoval Julínek podle svých slov milion korun. Nemocnice nakonec zvolila variantu, aby o výši náhrady ušlé mzdy rozhodl soud.

Ilustrační foto.
Důchodci se mají hůře než před padesáti lety, myslí si lidé