Setkání s oskarovým režisérem si nenechala ujít třeba Blanka Faltýnková z Adamova. Na besedu dorazila se sestrou. „Setkání s takovou osobností jsem nemohla vynechat. Přítele jsem poslala s naším měsíčním synem na procházku a já vyrazila sem," řekla maminka.

Jiří Menzel se v Adamově zastavil při cestě na besedu a autogramiádu ke své knize Rozmarná léta, kterou měl na programu v Brně. „Omlouvám se, že jsem přijel ve sportovním. Při cestování se v tom cítím pohodlněji," usmál se po uvítacím potlesku režisér.

Návštěvníci setkání nazvaného Hodinka otázek a odpovědí měli vstup zdarma. Do salonku adamovského kulturního domu jich přišlo asi čtyřicet. „Místo vstupenky lidé napsali do papírové krabice na lístečky otázky. A na ty teď bude pan Menzel odpovídat," řekla na úvod vedoucí Městského kulturního střediska Adamov Jitka Králíčková.

Řada otázek byla spojena se spoluprací a vzpomínkami na Bohumila Hrabala. „Byl pro mě něco jako starší bratr. Byli jsme si velmi blízcí," vrátil se ve vzpomínkách do minulosti Menzel.

Na otázku, na jakou filmovou roli rád vzpomíná, odpověděl, že to byla role porodníka ve filmu Věry Chytilové Hra o jablko. „Já nejsem herec. Vždycky jsem režisérovi říkal, ty sis mě do filmu vybral, tak se pak nediv, že ti to můžu zkazit. Po filmu Hra o jablko jsem byl u dívek populární. Při natáčení mě dostala scéna s porodem. To je prostě zázrak," dodal režisér.

Menzel vzpomínal také na nedávno zesnulou režisérku Věru Chytilovou. „Já měl celý život štěstí na báječné lidi. A Věra byla jedním z nich. Nezapomenu třeba na vodácký kurz, na který jsme jeli jako studenti. S Věrou jsme pluli na jedné lodi. Chtěla kormidlovat, já ji nenechal. Ale stejně jsme se za chvíli koupali, pak se pohádali a naši posádku rozsadili," smál se Menzel.

Po hodinové besedě následovala autogramiáda a společné focení. „Bylo to bezvadné. Ani se nám nechce zvedat ze židlí. Škoda jen že to tak rychle uteklo. Vyprávění pana Menzela se moc hezky poslouchalo," usmívala se dvojice adamovských žen.