„V podstatě šlo o další jeskynní dóm s nádhernou krápníkovou výzdobou. Pojmenovali jsme ho komín Šavlozubých veverek. To proto, že jsme tam našli kostru nějakého drobného zvířete, ale o dost větší, než veverky,“ řekl předseda skupiny speleologů Heřman Fitz.

V uplynulých dnech také jeskyňáři upravovali vstup do nedávno nově objevených prostor. Jak už Deník informoval, zhruba před dvěma týdny se jim je podařilo v Lipoveckém žlebu propojit se sítí chodeb sousední Nové Rasovny. Ta je přitom součástí známé Amatérské jeskyně. Propojením Lipovecké ventaroly a Nové Rasovny se jeskyní systém Amatérské jeskyně podařilo prodloužit o další stovky metrů prozkoumaných chodeb.

Jeskynáři z Holštejnské výzkumné skupiny objevili v Moravském krasu na Blanensku rozsáhlé podzemní prostory s úžasnou krápníkovou výzdobou.
Úžasný objev v Moravském krasu: Amatérská jeskyně je delší o stovky metrů

Amatérská jeskyně je nejdelším jeskynním systémem v České republice s délkou prozkoumaných prostor přes čtyřicet kilometrů. Speleologové ji objevili na začátku roku 1969 a protéká ji Sloupský potok, Bílá voda a Punkva. Systém sahá až do propasti Macocha.