Projekt za šestaosmdesát milionů počítá také s demolicí původní jídelny a vybudováním hlavního vstupu do školy. „Jsem rád, že i v době, kdy se škrtá a šetří, budou mít školáci lepší a modernější zázemí. Podle mého jsou to peníze na dobrou věc,“ uvedl muž.

Spojovací krček

Nová jídelna a šatny za 86 milionů. U blanenské školy TGM je staveniště.Zdroj: Archiv Města BlanskaNová jídelna bude stát na bývalých pozemcích pro pěstitelské práce a hřišti pro školní družinu. „Nyní zde probíhají přípravné stavební práce. Dělníci odstraňují dětské herní prvky, kácí se stromy a vytyčují inženýrské sítě. Zaměřujeme také pozemek pro vlastní stavbu,“ informovala na webu města blanenská úřednice z investičního odboru Leona Mazourková.

Z hlavní budovy se žáci a učitelé do jednopodlažní přístavby s jídelnou a novou kuchyní dostanou spojovacím krčkem. Vše má být hotovo příští rok do září. „Nová kuchyně bude schopná denně vydat až devět set obědů a jídelna pojme přes sto čtyřicet strávníků najednou,“ upřesnila mluvčí blanenské radnice Pavla Komárková.