Už v prvních květnových dnech začala v některých kempech na Blanensku sezona. Do autokempu Olšovec v Jedovnicích se v květnu a červnu budou sjíždět školní výlety a o víkendu lidé z firem a účastníci různých závodů.

Plno bude v kempu, který celkem nabízí ubytování pro tisíc pět set lidí, také o prázdninách. Podle ředitelky autokempu Marie Dietlové jsou již chatky se sociálním zařízením z devadesáti procent obsazené.

„Pokles objednávek v souvislosti s hospodářskou krizí jsme zatím nezaznamenali,“ sdělila Dietlová. Od července bude v jedovnickém kempu v provozu nově třináct chatek. „Staví se na stávajících základech chatek, které byly již značně opotřebované a jejich stav neodpovídal požadavkům hostů.

Nové čtyřlůžkové chaty s přistýlkou budou mít vlastní sprchu se záchodem, kuchyňku, terasu a bude také možnost parkování auta pod přístřeškem u chaty,“ upřesnila ředitelka, která doplnila, že za celou chatu na jednu noc lidé zaplatí tisíc čtyři sta korun.

V jedovnickém kempu vloni přenocovalo čtyřiašedesát tisíc lidí. „Nejčastěji jsou lidé ubytováni v chatkách, pokles jsme zaznamenali v ubytování ve vlastních stanech,“ řekla Dietlová, která upozornila, že kromě nových chat bude uvedena do provozu také nová restaurace s terasou s výhledem na rybník. „Dále upravíme písečnou pláž s přístupem pro děti a připravujeme i další možnosti využití vodních sportů,“ dodala Dietlová.

Sezona už začala také v kempu Relaxa ve Sloupě, který nabízí místo pro sto dvacet stanů a osmdesát karavanů. „Máme otevřeno od května do poloviny nebo konce září. Nejvíce plno tu ale je v době od státních svátků v červenci do poloviny srpna,“ sdělil jednatel společnosti Relax František Vašíček.

Od začátku května je v provozu i tábořiště a kemp U Lemura v Šebetově. „Zatím zkoušíme, jaký bude o kemp zájem. Vedou tady cyklistické trasy, tak nám šlo především o to, aby tady cyklisté mohli přespat,“ sdělil šebetovský starosta Zdeněk Čížek.

Některé kempy začnou sezonu až v červnu nebo červenci. „Kemp je v areálu koupaliště, takže otevíráme, až je tepleji,“ sdělil Stanislav Přikryl, provozovatel kempu ve Křtinách.

Ceny v kempech

Kemp Osoba Malý stan
Olšovec, Jedovnice 50 Kč 80 Kč
Relaxa, Sloup 40 Kč 30 Kč
Suchý 30 Kč 55 Kč
U Lemura, Šebetov 20 Kč zdarma
Kemp Křtiny 50 Kč 60 Kč

Cena je uvedena za jeden den v období 11. 7. až 16. 8. 2009