Jedovnický tým Chaos se už dvakrát zúčastnil republikového finále o středoškolského mistra v piškvorkách. „Nejlépe jsme skončili osmí. O umístění mezi nejlepšími čtyřmi družstvy jsme ale na finálovém turnaji přišli až v poslední vteřině. Byla to hodně smolná prohra,“ řekl kapitán jedovnického týmu Radim Res.

Osmnáctiletý student čtvrtého ročníku stál i v čele družstva, které tento týden opět suverénně vyhrálo okresní kolo v piškvorkách na blanenském gymnáziu.

Společně s ním stáli za úspěchem Jakub Kuběna, Vojtěch Kocour, Petr Vojtek, Jiří Kocman a Jiří Šípek. „Se spolužáky trénujeme třikrát týdně. Baví nás to. Přes krajské kolo se chceme opět dostat do republikového finále, kde jsou nejlepší družstva z Česka a Slovenska. A zaútočit na nějakou z medailí. To by byla paráda,“ dodal Res.

Ve více než stovce turnajů v piškvorkách bojuje přes 1 350 středoškolských týmů. „Z krajských kol postoupí čtyřiadvacet družstev z České republiky i ze Slovenska, které se utkají o titul středoškolského mistra v piškvorkách,“ uvedla za organizátory akce Františka Orságová.

Finále je na programu 8. prosince na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Hlavním pořadatelem soutěže pIšQworky je spolek Student Cyber Games.