Jedovnický tým Chaos se už dvakrát zúčastnil republikového finále o středoškolského mistra v piškvorkách. „Nejlépe jsme skončili osmí. O umístění mezi nejlepšími čtyřmi družstvy jsme ale na finálovém turnaji přišli až v poslední vteřině. Byla to hodně smolná prohra,“ řekl kapitán jedovnického týmu Radim Res.

Osmnáctiletý student čtvrtého ročníku stál i v čele družstva, které tento týden opět suverénně vyhrálo okresní kolo v piškvorkách na blanenském gymnáziu.

Společně s ním stáli za úspěchem Jakub Kuběna, Vojtěch Kocour, Petr Vojtek, Jiří Kocman a Jiří Šípek. „Se spolužáky trénujeme třikrát týdně. Baví nás to. Přes krajské kolo se chceme opět dostat do republikového finále, kde jsou nejlepší družstva z Česka a Slovenska. A zaútočit na nějakou z medailí. To by byla paráda,“ dodal Res.

Například setkání s hokejovou legendou Dominikem Haškem (na snímnku vpravo) nabídne od pátku po celý víkend festival sportu, tance a zábavy Life na brněnském výstavišti.
Závody aut i setkání s naganským hrdinou Haškem. Life! obsadí celé výstaviště

Ve více než stovce turnajů v piškvorkách bojuje přes 1 350 středoškolských týmů. „Z krajských kol postoupí čtyřiadvacet družstev z České republiky i ze Slovenska, které se utkají o titul středoškolského mistra v piškvorkách,“ uvedla za organizátory akce Františka Orságová.

Finále je na programu 8. prosince na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Hlavním pořadatelem soutěže pIšQworky je spolek Student Cyber Games.

Pilot Britského královského letectva Zdeněk Škarvada by se 8. 11. 2017 dožil sta let. V jeho rodné Olešnici na jeho počest odhalili u vchodu základní školy pamětní desku
Pilota RAF připomíná v Olešnici pamětní deska. Na Škarvadu vzpomněli přátelé