Spolu se Znojmem, Hodonínem, Bzencem a Veselí nad Moravou se totiž účastní soutěže s názvem Cesty městy, kterou vyhlašuje Nadace Partnerství. Zástupci Letovic do soutěže přihlásili projekt tamního kruhového objezdu. „Soutěž se týká zklidňování dopravy ve městech. A kruhový objezd v Letovicích dopravu výrazně ulehčil. Celou stavbu považujeme za dobře zpracovanou a vyřešenou,“ uvedl starosta Letovic Radek Procházka důvody, které radní města vedly k přihlášení do soutěže.

Nová okružní křižovatka vznikla v místech křížení silnic první, druhé a třetí třídy, konkrétně ulice Pražská – Masarykovo náměstí – ulice Bártova.

Letovický projekt zaujal i organizátory soutěže. „Díky novému dopravnímu řešení došlo v Letovicích k výraznému snížení rychlosti a zvýšení bezpečnosti silničního provozu. Zkrátily se i čekací doby na příjezdech z vedlejších silnic. Pro cyklisty jsou vyčleněny cyklostezky mimo prostor křižovatky,“ sdělil Radek Patrný z Nadace Partnerství.

Podle něj soutěž poukazuje na dopravní řešení, která respektují pohyb chodců, prostor pro cyklisty i potřeby motoristů. „Přihlášené projekty musí vést i ke zvýšené bezpečnosti účastníků provozu a mít přiznivý vliv na životní prostředí a okolí,“ sdělil Patrný.

Vítěz soutěže se může těšit na peněžní odměnu, čestný diplom a radar se signalizací rychlosti. O tom, kdo získá prvenství, se rozhodne v září.