Mimořádně a letos poprvé se právě v neděli třináctého a ve středu šestnáctého března vždy od deseti do patnácti hodin otevřou brány zámku v Lysicích. „Prohlídky budou začínat vždy v celou hodinu a jejich zvláštností bude, že je povede zámecký zbrojíř. Největší pozornost tak bude věnována sbírce ve zbrojnici a návštěvníci si také budou moct potěžkat repliky zbraní,“ prozradila kastelánka Martina Medková Rudolfová. Ta doplnila, že na prohlídky není potřeba se předem objednávat.

Blanenský Dům dětí a mládeže Oblázek připravil na nadcházející týden šest příměstských táborů. Jak přiblížil Ota Kostka z DDM, letos je nabídka oproti loňskému roku ještě pestřejší. „Nabízíme příměstské tábory nazvané Zálesákova kořist, Taneční soustředění, Jarní tvoření, Sportovní a kulturní týden s Jožkou, Putování za starými řemesly a poslední tábor nese název Praha stověžatá. Děti se tak podívají na tři dny do Prahy,“ vyjmenoval Kostka.

Program má přichystaný i Dům dětí a mládeže v Boskovicích. „Na celý týden plánujeme příměstský tábor nazvaný Hobbit aneb Cesta tam a zase zpátky. Je určen pro děti od první do šesté třídy a cílem bude s pomocí čaroděje Gandalfa dobýt zpět ztracené bohatství trpaslíků,“ naznačil pedagog Kamil Ošlejšek. Ten doplnil, že na pátek osmnáctého března také ještě připravili ve spolupráci s boskovickou Tělovýchovnou jednotou Sokol pohádkový dětský karneval. Tříhodinový program, který začne v patnáct hodin v sokolovně, bude plný písniček, tance, scének a soutěží. „Na karneval dorazí také pan král s princeznami z Tvarůžkového království,“ nalákal Ošlejšek, který upřesnil, že vstupné bude třicet korun.

Rovněž děti v Letovicích nemusí mít strach, že by se o jarních prázdninách nudily. „Připravili jsme pobytový jezdecký tábor na farmě v Cetkovicích, dále dva příměstské tábory – tvořivý a airsoftový – a v pondělí čtrnáctého března ještě pojedeme do libereckého Babylonu, kde je aquapark, lunapark či zrcadlový labyrint,“ sdělila pedagožka Zuzana Musilová.

O jarních prázdninách si také děti mohou něco pěkného vyrobit. Blanenský Klub Ratolest uspořádá v úterý patnáctého března od půl desáté ve svých prostorách na ulici Sladkovského výtvarnou tvořivou dílnu.