Soutěže na sněhovém svahu, výlety, dílny, karneval, každodenní bruslení. Tím vším se mohou o jarních prázdninách zabavit žáci základních a středních škol na Blanensku, kterým začínají v pondělí týdenní jarní prázdniny.

Devítiletá Kristýna Nováková odjede na pár dní k babičce do Blanska. „Budu chodit na bruslák a plavat do bazénu,“ těší se dívenka.
Pracovníci blanenského zimního stadionu očekávají v době volna nápor školáků. „Chceme rozšířit dobu bruslení pro veřejnost,“ sdělil ředitel Služeb Blansko Radek Snopek, který má zimní stadion na starosti. Každé odpoledne se tak děti i mladí budou hodinu a půl prohánět na ledě. Bruslení pro veřejnost začíná každý den v jiný čas.

Bruslit vyrazí i Boskovičtí. Na tamním stadionu bude otevřeno jako každý všední den od devíti ráno do tří hodin odpoledne. Příval tanečníků čeká i klub Lucky Break v Blansku. Kromě víkendu vedení klubu chystá akci také na středu. „Budeme slavit třetí výročí od otevření klubu, takže na celý týden prostor slavnostně vyzdobíme. Ve středu chystáme losování o mobilní telefon. V pátek u nás zahraje známý Aleš Pudivítr alias Dj P.M.C.,“ přiblížila Silvie Zouharová z Lucky Breaku.

Zaměstnaní rodiče mohou na Blanensku využít celý týden služby Domovů dětí a mládeže. „Každý rok k nám chodívají děti zaměstnaných rodičů. Máme pro ně připravený pestrý program,“ řekla pracovnice blanenského Domu dětí a mládeže Irena Petrželová. Děti si tak vyjedou na výstavu Tutanchamon do Brna, jindy si třeba zahrají deskové hry. „Ve středu pojedeme na výlet do Krásenska, kde se nachází středisko ekologické výroby. Tam si děti vyzkouší upéct chleba. Pečivo si pak odvezou s sebou domů,“ pokračovala Petrželová.

Další den se školáci zabaví v ateliéru Modrá kočka. „Budeme společně batikovat, šperkovat a také drátkovat,“ přiblížila Petrželová. V pátek jsou na programu Taškařice, což je výlet do zasněžené přírody, kdy budou po cestě hrát nejrůznější hry.

Pestrý program si vychutnají také boskovické děti. V úterý si vyzkouší svoje šikovné ruce v ekodílně tamního Domu dětí a mládeže. „Budou vyrábět třeba z ruliček od toaletního papíru, víček od kečupu a z barevných časopisů. Ve středu se vydáme na výpravu na Zpívající planinu. Projdou se tak v zasněžené krajině,“ nastínila ředitelka domu Hana Kučerová.

Následující den děti zasednou k počítačům nebo rozlousknou nejeden hlavolam. „V pátek začíná ve tři hodiny odpoledne v sokolovně Velký karneval. K tanci a poslechu zahraje skupina Tetiny,“ uzavřela Kučerová.

Milovníci lyžování mohou využít v týdnu prázdnin i sjezdovku v Hodoníně u Kunštátu. Tam pojede lyžařský vlek celý týden od devíti hodin ráno do osmi do večera. „Kromě lyžařů si na své přijdou i snowboardisté. Pro ty v areálu sjezdovky postavíme několik sněžných překážek. Zkrátka nepřijdou ani běžkaři, pro které protáhneme stopy,“ uvedl správce Josef Kšica. Obzvlášť veselo bude podle něj na svahu ve čtvrtek, kdy sjezdovku ovládnou závody pro děti.