Zajímavý program na volné dny nabízí Městská knihovna Blansko. „Stejně jako loni máme pro děti naplánované prázdninové čtení na pokračování," sdělila vedoucí oddělení pro děti a mládež Drahoslava Křivánková. Každý den kromě středy, kdy je knihovna zavřená, tak budou vždy od devíti do deseti hodin dopoledne společně číst z jedné knížky. „O jakou knížku půjde, neprozradím, je to překvapení. Připraveny budou i nejrůznější zábavné úkoly a hádanky," navnadila Křivánková.

Děti z Blanska a okolí mohou o nadcházejícím týdnu vyrazit i do budovy na ulici Údolní, kde sídlí Dům dětí a mládeže. Jak prozradila mluvčí Kateřina Vévodová, pracovníci blanenského DDM připravili od pondělí do pátku příměstský jarní tábor. „Chtěli jsme, aby byl program co nejpestřejší, takže se děti mohou těšit na plavání, basketbal, výtvarné tvoření i break dance," popsala Vévodová. Tábor začíná každý den v osm hodin a končí o půl páté. Pokud ale rodiče potřebují svoje dítě přivést o něco dříve, je to možné. „Rodiče se mohou s lektory dopředu domluvit," zmínila mluvčí a doplnila, že na tábor se zájemci mohou hlásit do tohoto pátku telefonicky, osobně nebo e-
-mailem.

Další příměstský tábor pořádá v Blansku vždy od sedmi do půl páté klub Ratolest. Jeho pracovníci s dětmi vyrazí třeba na plavání či bruslení.

Program má na jarní prázdniny přichystaný také Dům dětí a mládeže v Boskovicích. „Na celý týden plánujeme příměstský tábor Nekonečný příběh, který je inspirován stejnojmenným filmem, ve kterém se Bastian snaží zachránit Fantazii," naznačil Kamil Ošlejšek z DDM. Tábor, který potrvá vždy od sedmi do patnácti hodin, je určen pro děti od první do šesté třídy a je potřeba se na něj přihlásit do zítřka. Kromě příměstského tábora pořádají pracovníci boskovického DDM ve spolupráci s tamní Tělovýchovnou jednotou Sokol také Velký dětský karneval s podtitulem aneb Možná přijde i Šáša Viktor. „Dvouapůlhodinový program, který začne o půl čtvrté v boskovické sokolovně, bude plný tanečků, soutěží a her pro děti i dospělé," nalákal Ošlejšek.

Ani letovické děti se o jarních prázdninách nebudou nudit. Tamní Dům dětí a mládeže nabízí vždy od osmi do šestnácti hodin příměstský tábor inspirovaný právě probíhající zimní olympiádou. V pondělí pořádá zájezd do zábavního centra Babylon v Liberci.